مردم با هزینه‌های نامتعارف انتخابات کنار نمی‌آیند

۵

سامانه پیامک رایگان اس ام اس
در این ساعت در بخش سیاسی آیوا گزارشی با عنوان ..مردم با هزینه‌های نامتعارف انتخابات کنار نمی‌آیند.. براتون آماده کردیم در ادامه با آیوا همراه باشید

حسین رضازاده نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: من حاضرم هزینه‌های انتخاباتی‌ام را برای مردم اعلام کرده و منتشر کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی افراد معتقدند هزینه‌های گزاف انتخاباتی منجر به وام‌دار بودن نماینده خواهد شد، افزود: این حرف کاملاً درست است و من به این موضوع کاملاً اعتقاد دارم.

نماینده کازرون در مجلس با بیان اینکه حامیان نامزدهای انتخاباتی معمولاً دو دسته هستند تصریح کرد: برخی افراد ممکن است انتظاراتی داشته باشند که بسیاری از آنها نابجا و غیرقانونی است که حساب این دسته از افراد جداست، اما دسته دوم افرادی هستند که این کمک‌ها را به‌صورت عمومی انجام داده‌اند و به‌دنبال آن هستند که این کمک‌ها بدون چشم‌داشت باشد. 

رضازاده خاطرنشان کرد: ما باید در هزینه‌های انتخاباتی خود دقت کنیم و نمایندگان مجلس باید نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشند چرا که آنها قصد قانون‌گذاری برای کشور دارند و مجریان قانون و آنهایی که باید ناظر بر آن باشند باید با نگاه ویژه و دقت‌عمل زیادی به این موضوع بنگرند.

وی گفت: برخی از نامزدهای انتخابات که مردم توقع خاصی از آنها دارند، هزینه‌های گزافی را انجام می‌دهند که مردم از این قبیل اتفاقات ناراحت هستند.

رضازاده گفت: متأسفانه برخی از هزینه‌های انتخابات از اموال نامشروع بوده و غیرمتعارف است.

نماینده کازرون در مجلس با بیان اینکه هزینه‌های متعارف انتخابات شامل هزینه‌های عادی نظیر تبلیغات و پوستر و هزینه‌های تهیه غذا برای برخی مجالس و ستاد انتخاباتش است، گفت: نامزدهای انتخابات باید مراقب باشند که از راه‌های مختلف برخی افراد به دنبال تطمیع آنها هستند ضمن اینکه برخی از پول‌هایی که به این افراد داده می‌شود به نام امور خیریه است و باید از آنها سؤال کرد که اگر به دنبال اقدام کار خیر هستید چرا پیش از این انجام نداده‌اید. 

وی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان و مسئولین نظارتی باید بر رفتارهای انتخاباتی نامزدها و اقدامات آنها دقت کرده و آن را نظارت کنند.

رضازاده با بیان اینکه در دوره انتخابات گذشته‌ام یک ریال هزینه نامتعارف نداشته‌ام و چنین روشی را هم در این انتخابات به کار خواهم گرفت،‌ خاطرنشان کرد: مردم هزینه‌های معقول انتخابات را می‌پذیرند اما با هزینه‌های غیرمعقول کنار نمی‌‌آیند.

نماینده کازرون در مجلس در پایان گفت: قرار است در این دوره از انتخابات هم از حوزه انتخابات کازرون شرکت کنم.

انتهای پیام/منبع

نظر بدهید

Your email address will not be published.