محققان: تنها یک پنجم جوانان ورزش می‌کنند

۱۹

سامانه پیامک رایگان اس ام اس
در این ساعت در بخش علمی و دانشگاهی آیوا گزارشی با عنوان ..محققان: تنها یک پنجم جوانان ورزش می‌کنند.. براتون آماده کردیم در ادامه با آیوا همراه باشید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از ژاپن تودی، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها حاکی از آن است، از هر ۵ نوجوان ۴ نفر به اندازه کافی تحرک ندارند. 

سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین بیانیه خود نسبت به بی‌تحرکی جوانان و نوجوانان واکنش نشان داده و هشدار داده اگر حرکت نکنید و این وضعیت را تغییر ندهید، باید منتظر عواقب آن باشید.

این بررسی که نوجوانان سراسر جهان را دربرمی‌گیرد تأکید کرده، عدم تحرک به اندازه کافی تبعاتی همچون چاقی، دیابت، بیماری قلبی و ابتلا به انواع سرطان را در پی دارد؛ ضمن اینکه اوضاع می‌تواند برای دختران حتی بدتر باشد؛ آنها به ورزش بیشتری نسبت به پسرها احتیاج دارند. 

این آژانس به وزارتخانه بهداشت کشورهای مختلف توصیه کرده هر چه زودتر برای رها شدن جوانان از صفحه نمایشگر موبایل یک راه حل مثمر ثمر بیندیشند.

لین رایلی، نویسنده این مطالعه در گفتگو با خبرنگاران گفت: ما باید کار بیشتری انجام دهیم یا به دنبال یک تصویر بهداشتی بسیار تاریک برای این نوجوانان باشیم.

این گزارش که در ژورنال بهداشت کودکان و نوجوانان Lancet منتشر شده است ، مبتنی بر داده های حاصل از نظرسنجی های انجام شده بین ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶ در حدود ۱.۶ میلیون دانش آموز در سنین ۱۱ تا ۱۷ سال در ۱۴۶ کشور است.

ورزش به عنوان ابزاری مهم در تلاش برای مهار همه گیر جهانی چاقی دیده میشود، با این حال طی مطالعه ۱۵ ساله نه تنها هیچ تغییری دیده نشده بلکه شرایط وخیم‌تر از قبل شده است.

انتهای پیام/منبع

نظر بدهید

Your email address will not be published.